Cihan


Albüm bilgileri

Sanatçı: Birsen Tezer
Albüm Adı: Cihan
Yapımcı: Kalan Müzik
Yapım Yılı: 2009
Tür: Caz

İçindeki parçalar

1. Aşk Bu Değil
2. Balıkesir
3. Bilsen
4. Çal Kapımı
5. Çığlık Çığlığa
6. Değirmenler
7. Di Gel Yanıma
8. İstanbul
9. Seher Vakti
10. Sus Pus

Birsen Tezer kimdir?

16 Aralık 1965 tarihinde doğdu.

Müzikle ortaokul yıllarında tanıştı. 1982 - 1983 yıllarında Milliyet Liseler Arası müzik yarışmalarında dereceler kazandı. 1984 yılında İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuvarında müzik eğitimine başladı. Kanun enstrümanını seçti, Erol Deran'dan dersler aldı.

Mezuniyet sonrasında profesyonel olarak müzik yapmaya başladı. 1990 yılında grubu ile birlikte İstanbul'un çeşitli mekanlarında performanslar sergiledi.

1998 yılında Bülent Ortaçgil'in Light adlı albümünde Kimseye Anlatmadım isimli şarkıda düet yaptı. Yine Ortaçgil'in Şarkılar Bir Oyundur albümünde Çığlık Çığlığa adlı şarkıyı seslendirdi. Bunun yanı sıra İlhan Şeşen, ve Gürol Ağırbaş ile çalışmalar yaptı. İlhan Şeşen'in hazırladığı bir film müziğini seslendirdi.

10 yıl Bodrumda müzikle meşgul oldu. Cihan isimli ilk albümü 2009 yılında yayınlandı. Albümde kendi bestelerinin yanı sıra Avni Anıl, Bülent Ortaçgil, Erkan Oğur, İlhan Şeşen ve Zafer Cınbıl'ın eserlerini yorumladı.

Bestesi Avni Anıl'a ait Aşk Bu Değil isimli şarkı dünyaca ünlü sanatçıların da içinde olduğu Babylon Bar Vol:2 albümünde yer aldı.

İkinci albümü İkinci Cihan ismini (2013) taşımaktadır.

Birsen Tezer'in sayfasına göz at.

Albümleri

Yorum Yazın